Ο παράδεισος των coffee aficionados και όχι μόνο. Αγαπημένο μας σημείο, η σκαλιστή μορφή του Αυστριακού Ernst Ziller, γνωστού Αρχιτέκτονα και φιλέλληνα, κτίριο του οποίου στεγάζει σήμερα το Tailor.
Από το πρωί για τον καφέ σου ως το βράδυ για το coctail σου το tailor made είναι το τέλειο μέρος για να επισκεφθείς!Ασυναγώνιστες επιλογές σε έναν ζεστό χώρο!
Χωρος που εναπροσδιοριζει εννοιες οπως....καφες,τσαι,ποτο,εσωτερικη διακοσμηση,αισθητικη!Στον καθενα μας δημιουργει διαφορετικα συναισθηματα η επισκεψη του,και αυτο το καθιστα μοναδικο κ πετυχημενο!
Εδω ο κοκκος καβουρδιζεται μπροστά σου ενω το μυστικό κρύβεται σε μερικούς πράσινους κοκκους που μπαίνουν μαζι στο μπλέντερ. Αν θες να λες ότι ξέρεις απο καφε πρεπει να περάσεις μια βόλτα απο εδώ!
Η περιοχη ειναι η πιο ωραια της Αθηνας αυτη τη στιγμη. Οι τιμες του καφε ειναι περα απο λογικες για κεντρο αλλα η πολυκοσμία κ η προσπαθια να βρεις ενα τραπεζι κουραζει πολυ. Υπεροχο ντεκορ
Καφές έξω, με χάζι στην πιο ενδιαφέρουσα πλατεια της Αθήνας, αν είστε τυχεροί κ βρείτε τραπέζι. Μέσα, πηγαίνοντας ανακαλύπτετε εναν υπέροχο χώρο με στοιχεία του παλιού αθηναϊκού νεοκλασικού.
Ο flat white είτε κρύος είτε ζεστός είναι απολαυστικός κάθε φορά!Το καλοκαίρι προτίμησε να κάτσεις μέσα σε τραπέζι κοντά στο παράθυρο!Το μαγαζί ειναι πολύ δροσερό και δεν χάνεις τη θέα στη πλατεία!
Απίθανα cocktails! Κάθε φορά δοκιμάζω και κάποιο διαφορετικό! Κλασική αξία στην Αγίας ειρήνης ! Ιδανικός χώρος για χαλάρωση τις βραδινές ώρες! Αλλά πολύ crowded...
Πολύ ψαγμένο κατάστημα με άψογο speciality καφέ!Highlight: αγοράζοντας καφέ για το σπίτι σε κερνάνε τον καφέ που ήπιες ή καφεδάκι πακέτο για τους βιαστικούς..!
Από τα πιο καλά μαγαζιά στην πλατεία Αγ.Ειρήνης.Πολύ ωραία διακόσμηση και άνετο περιβάλλον.Αν και πολλοί κάθονται έξω, ο εσωτερικός χώρος αξίζει περισσότερο 🍵
Sunny warm day at the square with a good coffee!Τι σας νοιάζει αν έχει gay ή δεν gay δεν καταλαβαίνω μερικούς, στο κρεβάτι σας είναι? Da Fuck! Συστήνεται ανεπιφύλακτα!
Πολύ όμορφος και διαφορετικός χώρος. Γευστικός καφές και πλούσιες γεύσεις απο τσάι...Και ξαφνικά,εκει που πινεις τον καφέ σου μπορεις ανετα να ξεκινήσεις τα κοκτείλς.ο χωρος σε προδιαθέτει
Επετειακό τίπ για τους απανταχού χιπστερς εκει έξω: 100 βοήθειες για να πιεις τον εσπρεσσο σου όσο χοτ όσο κ το χαηπ. (η ραπτομηχανη πλέον έχει κ κλωστή, κερτεση Γ.Χ.)
Φημες λενε οτι για να βρεις να κατσεις πρεπει να εχεις την τυχερη δεκαρα του θειου Σκρουτζ.Ασφυκτικα γεματο 24/7!!! Ωραιο μαγαζι ωστοσο και ευγενικο προσωπικο
Τελεια μουσικη,υπεροχος χωρος...σουπερ προσωπικο...κ αν δεν ξερετε τι καφε να παραγγειλετε σας φερνουν τρεις να πιειτε να διαλεξετε για την επομενη φορα! ;)
Ρε παιδιά έλεος με την πολιτική του καταστήματος να μην σερβίρετε ούτε καν τσάι μετά τις 21:00 (δηλαδή μετά τις 20:30)!!! Γιατί πρέπει ντε και καλά να πιούμε αλκοόλ;;; 👎❌